YouTube usunął konto popularnego autora głoszącego teorie spiskowe

YouTube usunął konto popularnego autora głoszącego teorie spiskowe

Teorie spiskowe wprowadzają w ludziach niepokój i skłaniają ich do refleksji - szczególnie w obecnych czasach, w których wszystko wydaje się być podejrzane. Jedną z najpopularniejszych osób szerzących własne podejrzenia odnośnie każdej dziedziny życia jest David Icke, który właśnie stracił jedną z możliwości dzielenia się poglądami.


Google postanowiło skasować kanał Davida na YouTube. Twórca już od dawna głosił dość kontrowersyjne tezy, jednak powiązanie przez niego koronawirusa z rozwojem 5G i Żydami przypieczętowało decyzję o nałożeniu na niego kary. Icke często publikował wymyślone przez siebie fakty - twierdził na przykład, że Wuhan było pierwszym miastem na świecie, które uruchomiło u siebie sieć 5G i dlatego też, koronawirus pojawił się właśnie tam.

Przedstawicielka Google zabrała w tym temacie głos:
YouTube ma jasne zasady, wedle których zakazane są wszelkie treści kwestionujące istnienie i transmisję Covid-19 zgodnie z informacjami przekazywanymi przez WHO i NHS. W związku ze złamaniem tych zasad, usunęliśmy kanał Davida Icke'a z YouTube.David Icke swoje teorie spiskowe zaczął tworzyć już w latach 90. Napisał ponad dwadzieścia książek, a sam kanał na YouTube do czasu usunięcia zebrał ponad 900 tys. subskrybentów.

Pytanie brzmi - czy David poradzi sobie bez kanału na YouTube z dalszym szerzeniem swoich poglądów? Jedno jest pewne - na pewno nie straci wiernych wyznawców.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.