YouTube wprowadza

YouTube wprowadza "Super Chat" dla transmisji na żywo!

Już od kilkunastu miesięcy użytkownicy platformy YouTube mogą korzystać z opcji prowadzenia transmisji na żywo. Funkcja ta stała się dosyć popularna, a teraz zostanie ona rozbudowana o koleje ulepszenie, które pozwoli na jeszcze lepszy kontakt twórcy z widzem.


Wśród polskich YouTuberów możemy znaleźć osoby, które zamiast streamowania poprzez znane nam dobrze serwisy takie jak Twitch, czy Hitbox wybierają YouTube. Do ich grona należą między innymi Nitrozyniak czy Boxdel, ale także osoby, które dzięki tej funkcji w ostatnim czasie szczególnie zaistniały - mowa tu m.in. o użytkownikach takich jak Medusa czy Rafonix. Czym właściwie różni się live stream na Twitchu od tego na YouTubie? Jedną z różnic jest wygląd i działanie czatu. Na pierwszej platformie czat gra jedną z głównych ról. Dla większości streamerów jest to również jedna z rzeczy, która przyciąga subskrybentów, ponieważ po zakupieniu subskrypcji, w zależności od twórcy, możemy dostęp na przykład do emotikonów przeznaczonych tylko dla nas. Aby jeszcze bardziej wyróżnić te osoby, możemy również pozwolić pisać na czacie tylko im. Natomiast druga platforma nie oferowała praktycznie nic w kwestii zarządzania czatem, jednak najnowsza opcja pozwoli to wreszcie zmienić.

Odpowiedzią YouTuba będzie nowy mechanizm "Super Chat", który pozwoli wyróżnić te komentarze, które zostaną dodane do dotacji. Jak będzie to dokładnie działać? Każdy, kto posiada kartę płatniczą będzie mógł wybrać dowolną kwotę i dopisać komentarz, który będzie odpowiednio wyeksponowany i widoczny na tyle, abyśmy mieli pewność, że twórca go zobaczy, jednak długość wyróżnienia komentarza zależeć będzie od  wysokości kwoty, którą wpłaciliśmy.

Tak prezentuje się Super Chat:

unnamed

Obecnie trwają beta testy tej funkcji, a od 31 stycznia planowane jest jej udostępnienie użytkownikom w wybranych krajach. Nie wiadomo niestety kiedy będzie ona dostępna w Polsce.

Opcja wydaje się bardzo ciekawa, ze względu na to, że ma być wbudowana w czat. Nie wiadomo jednak, czy YouTuberzy będą chcieli korzystać z niej podczas swoich streamów. Obecnie istnieje wiele wtyczek, które oferują bardzo podobną funkcję - wtedy dotacje nie wyświetlają się jednak w oknie czatu, lecz na ekranie transmisji.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.