YouTube ponownie testuje Stories i zmienia ich nazwę!

YouTube ponownie testuje Stories i zmienia ich nazwę!

Już kiedyś pisaliśmy o tym, że YouTube także myśli nad wprowadzeniem do swojego serwisu popularnych Stories. O pomyśle było cicho - aż do teraz.


W listopadzie było głośno o YouTube Reels, czyli odpowiedniku popularnych Stories, które ma każdy szanujący się serwis. Temat przycichł, a w międzyczasie funkcja ewoluowała i przestała udawać coś, czym nie jest i została przemianowana na tradycyjne "Stories". Do tej pory mogli z niej korzystać twórcy, którzy posiadali co najmniej 10 tysięcy subskrypcji, teraz natomiast z funkcjonalności mogą korzystać wszyscy. Według relacji użytkowników Stories zostały wprowadzone w fazę testów dla szerszej publiczności i zaczynają się pojawiać u coraz większej liczby twórców.Nie ma nic innowacyjnego w youtube'owych Stories, różnią się one jedynie kwestiami estetycznymi. Oczywiście jak to w czasie testów bywa, nie wszystkie funkcje są już aktywne, dlatego komentowanie czy odpowiadanie na Stories nie jest jeszcze możliwe, ale z pewnością zmieni się to już niedługo.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.