YouTube Space: kreatywna przestrzeń dla twórców już się nie otworzy

YouTube Space: kreatywna przestrzeń dla twórców już się nie otworzy

Google ogłosiło właśnie zmiany w obrębie działania YouTube Spaces - przestrzeni dla twórców znajdujących się w przeróżnych lokalizacjach na całym świecie. Stacjonarne przestrzenie zostaną zamknięte na stałe.


Zespół odpowiedzialny za platformę od długiego czasu koordynuje projekt YouTube Space. Jego celem jest tworzenie specjalnych miejsc, gdzie twórcy powyżej 10 tys. subskrypcji mogą wykorzystać wysokiej jakości sprzęt i kreatywne aranżacje do stworzenia własnych materiałów.

Od 2012 roku powstało dziesięć stałych punktów, przez które przewinęło się tysiące osób. W zeszłym roku pandemia zmusiła Google do wstrzymania akcji i zamknięcia YouTube Spaces. Jak się okazuje, stacjonarne miejsca nigdy nie przywitają już nowych influencerów. Mowa o przestrzeniach znajdujących się w Berlinie, Londynie, Los Angeles, Nowym Jorku, Paryżu, Rio i Tokio. 

Źródło: YouTube


Koncern doszedł bowiem do wniosku, że najlepiej sprawdza się formuła hybrydowa. Dlatego też YouTube Space jeszcze bardziej skoncentruje się na przeróżnych warsztatach online oraz tworzeniu tymczasowych eventów na żywo.

Część osób może kojarzyć, że wydarzenie YouTube Pop-up Space zostało zrealizowane w naszym kraju już czterokrotnie. Warszawa znajduje się w dwudziestce państw, gdzie Google zaaranżowało wyjątkowe miejsce dla twórców.

Warto zaznaczyć, że Google nie kończy na zawsze z edycjami tymczasowych przestrzeni dla twórców w ramach Pop-up Space. Polscy twórcy nie muszą się więc obawiać, iż nigdy więcej nie będzie dane im skorzystać z dobrodziejstw od amerykańskiego giganta. Nie wiadomo jednak kiedy odbędzie się u nas kolejna edycja wydarzeń.

 

Co sądzicie o planach YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.