YouTube Shorts z kolejną nowością rodem z TikToka

YouTube Shorts z kolejną nowością rodem z TikToka

YouTube Shorts zyskało właśnie funkcję "Green Screen", która ułatwi twórcom dogrywanie się do materiałów innych osób i docelowo zwiększy kreatywność nagrywanych filmów. Część osób może już korzystać z tej nowości.


Jeśli korzystacie z TikToka, to z pewnością kojarzycie filmiki, gdzie osoby nagrywają się na tle innych materiałów. Pozwala na to filtr "green screen" - jest on niezwykle popularny. Google zdaje sobie z tego najwyraźniej sprawę, ponieważ właśnie ogłoszono jego implementację do YouTube Shorts.

Źródło: YouTube


Jak możemy wyczytać z najnowszego wpisu na blogu platformy:
Green Screen to najnowszy sposób na remiksowanie za pomocą Shorts - bazujący na Cut, który zaczął być wprowadzany w zeszłym miesiącu. Dzięki funkcji Green Screen możesz użyć dowolnego kwalifikującego się filmu z YouTube lub filmu krótkometrażowego jako tła dla swojego oryginalnego filmu krótkometrażowego. Do tworzenia można wykorzystać zarówno dźwięk, jak i wideo lub tylko wideo, jeśli zdecydujesz się wyciszyć dźwięk.

Oczywiście można też wykorzystać dowolne zdjęcie lub film z własnej galerii. YouTube informuje dodatkowo, że każdy film utworzony przy wykorzystaniu narzędzia Green Screen zostanie przypisany do oryginalnego filmu źródłowego twórcy wraz z odpowiednim odnośnikiem. Dograny materiał będzie zawierał także przycisk przekierowujący do oryginalnego klipu. To świetna wiadomość.

Nowość powinna być już dostępna dla wszystkich osób korzystających z YouTube na iOS. Wersja na urządzenia z Androidem pojawi się dopiero za kilka miesięcy. Należy więc uzbroić się w odpowiednią dawkę cierpliwości.

 

Przeglądacie YouTube Shorts? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.