YouTube Shorts - odpowiedź Google na TikToka

YouTube Shorts - odpowiedź Google na TikToka

Shorts to funkcja zapowiedziana przez YouTube już jakiś czas temu, a ma być ona niczym innym, jak odpowiedzią na chińskiego TikToka. Ten bije obecnie rekordy popularności na całym świecie, co zmusiło pracowników Google, do zastanowienia się nad bliźniaczo podobną platformą. YouTube Shorts zaczyna powoli być dostępne dla niektórych użytkowników.


TikTok bardzo szybko wbił się w grono najpopularniejszych aplikacji na świecie. Forma platformy przypadła do gustu ogromnej ilości użytkowników, a ci najmłodsi porzucają powoli marzenia o własnym kanale na YouTube, na rzecz zostania TikTokerem. Tutaj właśnie pojawia się YouTube Shorts, które zamierza konkurować na rynku wraz z aplikacja chińskiego ByteDance. Nowa funkcja YouTube'a ma oferować tworzenie krótkich materiałów wideo, podkładanie pod nie dźwięków oraz ich prostą obróbkę, czyli praktycznie to samo co zawiera chińska platforma. Nie wiadomo kiedy dokładnie odbędzie się oficjalny start YouTube Shorts, ale funkcja zaczęła być ot tak dostępna dla niektórych użytkowników. 

Oznacza to, że Shorts trafiło do pierwszych obszarów testowych, w których osoby mające obecnie dostęp do nowej funkcji, będą dla Google wyznacznikiem tego, czy jest ona już gotowa na globalną premierę. Póki co nie ma żadnych dokładniejszych informacji na temat wdrożenia Shorts do grona stałych funkcji YouTube.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.