YouTube planuje wkurzyć użytkowników zwiększeniem reklam

YouTube planuje wkurzyć użytkowników zwiększeniem reklam

YouTube planuje zwiększyć ilość reklam na swoim serwisie, aby wkurzyć tych użytkowników, którzy korzystają z niego jak ze streamingu muzyki. 


Bloomberg donosi, że według Lyora Cohena, osoby odpowiedzialnej za muzykę na YouTube, zwiększy się ilość wyświetlanych reklam na materiałach muzycznych. Ma to zirytować wszystkich tych, którzy korzystają z YouTube'a tak jak z serwisu streamującego muzykę. Są to przygotowania serwisu pod uruchomienie własnej usługi muzycznej.

Tego typu działania stosują już inne serwisy streamingowe, takie jak na przykład Spotify. Poprzez ciągłe reklamy użytkownicy najczęściej decydują się wykupić konto premium, by  w spokoju korzystać z zasobów biblioteki. Podobną praktykę zastosuje YouTube, jednak co ważne, zwiększenie reklam nie będzie dotyczyło wszystkich. Jak podaje informator The Verge:
Naszym największym priorytetem jest to, żeby YouTube dostarczał najlepsze doświadczenia, a to oznacza, że nie możemy nadmiernie zarzucić reklamami naszych użytkowników. Nie chcemy zwiększyć reklam na YouTube. Jednak dla konkretnej grupy użytkowników, którzy używają YouTube jako serwisu muzycznego, możemy zwiększyć ilość reklam i ofert promocyjnych, żeby skorzystali z naszego płatnego serwisu.Taka strategia jest korzystna przede wszystkim dla YouTube'a i to bez znaczenia, jak na to spojrzymy. Albo YouTube zyska nowych, płatnych subskrybentów, albo będzie cieszył się zyskami z reklam. Pozyskanie większej ilości subskrybentów jednak niosłoby za sobą tę zaletę, że między YouTubem a muzycznym światem w końcu powstałaby nić porozumienia. Przemysł muzyczny nie jest zachwycony z faktu, że YouTube wielokrotnie narusza prawa autorskie i w efekcie wiele milionów filmów przynosi zyski serwisowi, a nie artystom i wytwórniom.

Uruchomienie serwisu streamingowego od YouTube'a jest przewidywane w tym roku i ma być połączeniem istniejącego YouTube Red oraz Google Play Music.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.