YouTube z własnym fontem!

YouTube z własnym fontem!

YouTube stale i dynamicznie się rozwija. Niedawno miejsce miała premiera YouTube'owej alternatywy dla sieci kablowej. Gigant doczekał się również wizualnego liftingu w postaci pierwszego, oryginalnego fontu - YouTube Sans!
Zmiana wyglądu YouTube w postaci oryginalnego fontu o nazwie YouTube Sans powstała we współpracy z agencją brandingową Saffron, która ma na swoim koncie współpracę z markami takimi jak Coca Cola czy Goldman Sachs. Font ma być używany zarówno w przestrzeni YouTube TV jak i w materiałach marketingowych. Font ma łączyć przyjazny użytkownikowi charakter YouTube'a z beztroskim światem kina i rozrywki.
Główny dyrektor kreatywny agencji Saffron, Gabor Schreier, podkreśla znaczenie typografii, gdyż ta przykuwa uwagę odbiorcy, zapewniając mu zachęcające, zapadające w pamięci doświadczenie. Twierdzi również, że opracowanie nowego fontu wraz z wypuszczeniem YouTube TV była kluczowym elementem, który spaja ze sobą wszystkie pozostałe.
Susan Wojcicki, prezes YouTube


Wraz z premierą fontu, transformacji w glif uległ również YouTube'owy przycisk 'play', który teraz może być używany jak każdy inny znak. YouTube Sans dostępny jest w odmianach light, medium, bold oraz extrabold.
Co Wy sądzicie o tej zmianie?


 

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl