YouTube rusza ze swoim pierwszym oficjalnym podcastem

YouTube rusza ze swoim pierwszym oficjalnym podcastem

YouTube zapowiedział premierę swojego oficjalnego podcastu "The Rise of The Creator Economy". Premiera już za kilka dni.


YouTube chce zajrzeć nieco za kulisy biznesu jakim jest influencer marketing. Właśnie na tym skupi się podcast "The Rise of the Creator Economy", którego trailer nie tak dawno ujrzał światło dzienne.

Projekt tworzony jest we współpracy z National Public Media, a jego prowadzącym zostanie Brittany Luse - uznana dziennikarka i krytyk kulturalny. W pierwszym odcinku podcastu usłyszymy także Lilly Singh, która od 10 lat tworzy materiały na YouTube. Opowie ona nieco o tym, czego się nauczyła i jak rozwinęła się jej kariera.Każdy kolejny materiał (z udziałem innych influencerów i przedstawicielami firm medialnych) publikowany będzie co tydzień (począwszy od 22 września) na wszystkich najpopularniejszych platform streamingowych. Mowa tu więc o YouTube, Spotify, Apple Music czy Google Podcasts.

Jeśli więc interesujecie się zapleczem działalności na YouTube i karierą opartą o tworzenie treści do sieci, to warto zwrócić uwagę na "The Rise of the Creator".

 

Planujecie słuchać podcastu? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.