YouTube rozbił reklamowy bank. Google chwali się wynikami

YouTube rozbił reklamowy bank. Google chwali się wynikami

Google przedstawił wyniki finansowe za 2020 rok. Koncern nawet nie stara się być skromny - YouTube rozbił reklamowy bank i zarobił o wiele więcej, aniżeli w 2019 roku. Liczby robią wrażenie.


19,78 miliarda dolarów - tyle pieniędzy wygenerowały reklamy na YouTube przez 2020 rok. Wynik ten robi wrażenie zwłaszcza, jeśli porównamy go do rezultatów za 2019 rok - wtedy udało się uzbierać "tylko" 15,15 miliarda dolarów.

Mówimy więc o sporym wzroście. Z pewnością pomogła w tym pandemia koronawirusa, która siłą rzeczy spowodowała większe zainteresowanie internetową rozrywką. Nie można jednak zapominać, iż Google nie próżnowało i zdążyło wprowadzić co najmniej kilka formatów reklam, co także mogło wpłynąć na finalny wynik.

Źródło: Google


Redakcja portalu Music Business Worldwide zdecydowała się na porównanie zarobków z reklam YouTube do innych streamingowych gigantów. Cóż, wygląda na to, że serwis nie ma sobie równych.

Spotify zarobiło ponad dwa razy mniej, a Sony na przemyśle muzycznym wzbogaciło się o tyle, ile wynosi roczna różnica w przychodach YouTube. Ciekawe czy w 2021 roku wyniki będą jeszcze lepsze.

 

Co sądzicie o rezultatach reklamowych YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.