YouTube rezygnuje z mailowych powiadomień o nowych filmach

YouTube rezygnuje z mailowych powiadomień o nowych filmach

YouTube pozbywa się jednej z form powiadomień o nowych filmach. Mowa oczywiście o notyfikacjach przysyłanych drogą mailową. Powód? Nikt tychże wiadomości nie otwierał.


Obecnie najskuteczniejszym sposobem na dowiadywanie się o świeżych treściach od subskrybowanego kanału jest kliknięcie tzw. "dzwoneczka". Dzięki temu otrzymujemy powiadomienia push o nowych materiałach. Funkcja stała się tak popularna, że zupełnie wyparła inną drogę.

Jak możemy wyczytać w oświadczeniu YouTube, tylko 0,1% użytkowników otwierało wiadomości mailowe zawierające informację, że ktoś wrzucił nowy materiał. Google z tego powodu nie ma zamiaru dłużej utrzymywać tej funkcji. Zostanie ona zlikwidowana w przyszłym tygodniu.

Źródło: wł.


Osoby, które do tej pory korzystały z tej możliwości nie muszą jej wyłączać. Powiadomienia automatycznie od 13 sierpnia zaczną przychodzić w formie push. Taki krok z pewnością nie zasmuci jednak wielu użytkowników.

 

Co sądzicie o zmianie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.