YouTube: w tym roku nie powstanie Rewind

YouTube: w tym roku nie powstanie Rewind

Przedstawiciele YouTube poinformowali, że w tym roku nie pojawi się Rewind - specjalny materiał podsumowujący minione dwanaście miesięcy. Powodem takiej decyzji mają być "inne czasy".


Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wpłynęła na wiele aspektów życia społecznego. Da się to zauważyć także w sieci, gdzie największe światowe marki regularnie postanawiają przystosować swoje działania marketingowe do panujących nastrojów.

Przykładem może być tu chociażby McDonald's czy Coca-Cola - oba koncerny zdecydowały się na np. zaprzestanie publikowania jakichkolwiek treści za pośrednictwem mediów społecznościowych.

YouTube postanowił podejść do tematu w dosyć inny sposób. W celu zwrócenia uwagi na trwające właśnie "inne czasy", osoby odpowiedzialne za platformę nie podejmą się w tym roku zrealizowania materiału Rewind.Jest to dosyć śmiały krok, jeśli zważymy na to, iż filmy podsumowujące działalność najpopularniejszych twórców pojawiały się w serwisie nieprzerwanie od 2010 roku. Większość z nich była przyjmowana dosyć ciepło - dobra passa została przerwana dwa lata temu, kiedy Rewind 2018 został najbardziej znienawidzonym klipem na YouTube.

Jak możemy wyczytać w opublikowanym na Twitterze wpisie, taka decyzja ma dobitnie podkreślić wyjątkowość kończącego się roku. YouTube nie chce tworzyć czegoś tak, jakby nic się nie stało. Jest to poniekąd wymijające podejście.Zapewne Rewind można by było zrealizować w naprawdę kreatywny sposób poprzez zaangażowanie najchętniej oglądanych influencerów i ukazanie, że w dobie pandemii nadal ludzie sobie radzą i wspierają się nawzajem. Rzecz jasna decyzji Google w tym aspekcie raczej nikt nie zmieni i nie pozostaje nic innego jak wyczekiwać podsumowania 2021 roku.

Kto wie, może PewDiePie ponownie stworzy własną wersję Rewind?

 

Co sądzicie o decyzji YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.