YouTube przedstawia Rewind 2019! Jest inny niż wszystkie poprzednie

YouTube przedstawia Rewind 2019! Jest inny niż wszystkie poprzednie

"YouTube Rewind 2019" właśnie zadebiutował. Tegoroczna odsłona podsumowania minionych dwunastu miesięcy na YouTube różni się znacznie od formatu filmów, do którego przyzwyczaił nas przez lata społecznościowy gigant.


Nikomu chyba nie trzeba przypominać zeszłorocznego "YouTube Rewind" Materiał stał się szybko globalnym rekordzistą pod względem zostawionych przez użytkowników łapek w dół. Trudno było przewidzieć na jaki sposób realizacji podsumowania roku zdecyduje się w 2019.Formuła "YouTube Rewind" od początku swojego istnienia opierała się na zapraszaniu popularnych twórców internetowych i nagrywania wraz z ich udziałem kreatywnego materiału fabularyzowanego. Do 2018 roku każdy film z serii jako tako podobał się społeczności.

Po ogromnej wtopie wizerunkowej z zeszłego roku wiadomo było, że YouTube musi wymyślić coś, co zaspokoi oczekiwania społeczności i nieco rozluźni napiętą atmosferę. Nie musimy już więcej gdybać. Oto jest i on - "YouTube Rewind 2019" w pełnej okazałości.Nie ma co ukrywać - YouTube postawił na motyw przeprosin i postawienia twórców oraz zwykłych użytkowników ponad sobą. Materiał zaczyna się mocnymi słowami:
W 2018 roku zrobiliśmy coś, co się Wam nie spodobało. Dlatego też na potrzeby Rewind 2019 sprawdziliśmy, co tak naprawdę lubicie.

YouTube sporządził zestawienie najpopularniejszych filmów, kanałów oraz kategorii w minionym roku. Można więc powiedzieć, że platforma zdecydowała się na pójście po najmniejszej linii oporu, ale także najbezpieczniejszej.

Mi osobiście "YouTube Rewind 2019: For the Record" przypadł do gustu i uważam go za w porządku wybrnięcie z zeszłorocznej wpadki. Mamy do czynienia z przedstawieniem suchych faktów w dosyć kreatywny sposób, co z pewnością należy uznać za plus projektu.

 

Co sądzicie o tegorocznym "YouTube Rewind"? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.