YouTube Rewind zostanie najmniej lubianym filmem na YouTube!

YouTube Rewind zostanie najmniej lubianym filmem na YouTube!

YouTube co roku publikuje "YouTube Rewind", czyli zbiór najbardziej popularnych trendów i piosenek z całego roku, który z udziałem topowych twórców zostaje połączony w jedną całość. Tegoroczny Rewind po raz kolejny nie przypadł do gustu użytkownikom serwisu i wkrótce pobije niechlubny rekord.


YouTube Rewind 2018 został opublikowany niecały tydzień temu - 6 grudnia. Przy jego premierze wspomnieliśmy o fakcie, że ten z zeszłego roku był najmniej lubianym Rewindem w historii serwisu. W kilka dni rekord ten został pobity, a film sprzed zeszłego tygodnia już wkrótce zostanie najmniej lubianym filmem w historii całego YouTube! Jak to możliwe?Wszystko za sprawą kontrowersji wokół tegorocznej wersji filmu. Podobnie jak rok temu, zabrakło w nim najpopularniejszego YouTubera świata - PewDiePie'a. Sporo emocji wzbudził także udział Willa Smitha, który mimo tego, że posiada swój kanał, przez wielu nie jest kojarzony z portalem Googla. Podobnie jest z Ninją, który także ma swój niezwykle popularny kanał, lecz w tym roku szczególną popularnością cieszył się na Twitchu. W komentarzach znajdziemy także sporo negatywnych opinii, wśród których najczęściej mowa jest o małej ilości znanych YouTuberów, zbyt dużej obecności Fortnite, a także o zmienieniu formatu na zwyczajnie mniej ciekawy.

Wszystko to złożyło się na to, że YouTube Rewind 2018 posiada na ten moment 9,6 miliona łapek w dół! Przed nim znajduje się jedynie utwór "Baby" autorstwa Justina Biebera, który został opublikowany jednak w 2010 roku. Klip do znanej piosenki posiada w tym momencie 9,8 miliona łapek w dół. Osiągnięcie podobnego wyniku nowego Rewinda w niecały tydzień to zatem nie lada "osiągnięcie" ze strony YouTube. Obserwujcie wyścig obu filmów pod względem negatywnych ocen poniżej:


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.