YouTube skomentował rekord łapek w dół pod

YouTube skomentował rekord łapek w dół pod "Rewind 2018"

Wczoraj minął tydzień od publikacji YouTube Rewind 2018 - kolejnego podsumowania trendów z całego roku na portalu w formie wideo. Tegoroczny Rewind w 6 dni pobił niechlubny rekord, zostając najbardziej nielubianym filmem platformy. YouTube postanowił to skomentować!


Brak gwiazd takich jak PewDiePie czy KSI, nowy format, obecność trendów wśród których znalazły się KPOP czy Fortnite i wiele więcej, przyczyniło się do tego, że YouTube Rewind 2018 w niecały tydzień wyprzedził w ilości łapek w dół wcześniejszego rekordzistę - utwór "Baby" Justina Biebera . Ten posiadał ok. 9,5 miliona łapek w dół, YouTube Rewind 2018 ma ich już ponad 11 milionów!


YouTube zaraz po niecodziennym rekordzie postanowił skomentować sytuację w żartobliwy sposób, pisząc na swoim Twitterze:Krótki wpis nie był jedynym. Chwilę później YouTube postanowił powiedzieć na temat tego zdarzenia trochę więcej, dziękując wszystkim twórcom, którzy wzięli udział w Rewindzie oraz społeczności, która zareagowała. YouTube poinformował, że widzi wszystkie komentarze oraz zapowiedział poprawę.Temat tegorocznego YouTube Rewinda w ciekawy sposób poruszył także jeden z najpopularniejszych vlogerów świata - Casey Neistat. We wczorajszym materiale na swoim kanale postanowił powiedzieć, że intencje YouTube co do samego filmu, były na pewno dobre, lecz te zostały przekazane w mało trafny sposób.  Według YouTubera, portal chciał przekazać cenne idee społeczności, które nie zostały odpowiednio zrozumiane. Wskazał słuszne powody oraz zaproponował pewne rozwiązanie, aby w przyszłym roku stworzyć dwa filmy. Jeden pokazujący możliwości portalu dla potencjalnych reklamodawców oraz drugi - przedstawiający wszystko to, czym przez cały rok żyła społeczność YouTube. Takie rozwiązanie według twórcy zadowoliłoby obie strony.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.