Już jest! Oto YouTube Rewind 2018!

Już jest! Oto YouTube Rewind 2018!

Obecny rok zbliża się ku końcowi, a to oznacza tylko jedno - YouTube Rewind 2018 jest już dostępny! Największe podsumowanie roku na YouTube w formie wideo, zostało opublikowane dziś o godzinie 19:00, dokładnie rok po publikacji zeszłorocznego "rewindu".


Czym jest YouTube Rewind?

Jest to przegląd najbardziej viralowych filmów, teledysków i trendów, które pojawiły się w ciągu roku na całym świecie. Pierwszy YouTube Rewind ukazał się w 2010 roku i od tego czasu każdy kolejny pojawia się na początku grudnia danego roku. Chyba najbardziej zapadającym w pamięć "rewindem" jest ten z 2014, w którym pojawił się pies pająk Sylwestra Wardęgi. Najchętniej oglądanym podsumowaniem jest natomiast to z 2016 roku. W zeszłym roku YouTube Rewind pobił natomiast niechlubny rekord łapek w dół, gdyż zebrał ich blisko... 2 miliony.

Jak wygląda najnowszy YouTube Rewind?

YouTube Rewind 2018 jest przede wszystkim najdłuższym tego typu podsumowaniem opublikowanym w historii YouTube i pierwszym, który został wrzucony przy użyciu funkcji premiery, z której skorzystało ponad 160 tysięcy osób! W tegorocznym "rewindzie" wzięły udział m.in. takie gwiazdy jak: Casey Neistat, Caspar, WhinderssonNunes czy Markiplier. Co bardzo ciekawe, kolejny raz w podsumowaniu zabrakło PewDiePie'a, który najprawdopodobniej ze względu na kontrowersyjną twórczość nie został zaproszony do nagrań. Znajdziemy za to Will Smitha, dużo Fortnite'a, K-popu czy wyzwań - w tym prawdopodobnie najpopularniejsze z nich: Kiki Challenge. Zobaczcie sami najnowszy YouTube Rewind!Jak oceniacie YouTube Rewind 2018? Piszcie w komentarzach!

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.