YouTube zamierza konkurować ze Spotify! Oto co wprowadzi

YouTube zamierza konkurować ze Spotify! Oto co wprowadzi

Zapowiada się na to, że YouTube rzuci rękawice Spotify i też będzie strumieniował muzykę. Czy najpopularniejsza platforma streamingowa doczeka się poważnego konkurenta?


Tak naprawdę YouTube'a można już teraz traktować jako platformę streamingową. Jest na nim masa muzyki oraz wideoklipów oficjalnie udostępnianych przez twórców, ale łatwo można tam znaleźć też muzykę udostępnianą przez użytkowników. Chociaż takie rozwiązanie jest wygodne dla wielu ludzi, to legalność tego drugiego źródła jest jednak sporna.

Co w takim razie robi YouTube? Zawiera umowę z Warner Music Group oraz dogaduje się z resztą gigantycznych wytwórni jak np.: Sony Music Entertainment, Universal Music Group czy Merlin. Wszystko to w celu wprowadzenia usługi zwanej YouTube Remix, przynajmniej tymczasowo, bo nie wiadomo, czy tak ostatecznie będzie nazywała się usługa streamingowa od YouTube.Nie wiadomo jeszcze, kiedy YouTube Remix miałoby ujrzeć światło dzienne. Mówi się o marcu 2018 roku - czyli całkiem niedługo, a to oznacza, że prace nad nową usługą trwają już od dłuższego czasu.

Czy YouTube Remix będzie dostępne w Polsce? Nie wiadomo, jednak jeśli usługa ma konkurować ze Spotify czy Apple Music, to powinna być dostępna w jak największej ilości krajów. Ważnym pytaniem jest również to, czy potrzebujemy jeszcze kolejnej platformy strumieniującej muzykę? Biorąc pod uwagę fakt, że większość ludzi jest przyzwyczajona do słuchania muzyki właśnie z YouTube, być może nie jest to wcale zły pomysł. Z drugiej jednak strony ludzie są przyzwyczajeni do słuchania muzyki z YouTube'a, bo jest ona tam darmowa. Co, jeśli YouTube postanowi wyciągnąć od takich użytkowników pieniądze? Czas pokaże, a my czekamy na więcej informacji.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.