YouTube w kwietniu oglądała rekordowa liczba użytkowników

YouTube w kwietniu oglądała rekordowa liczba użytkowników

Najpopularniejszy portal wideo na świecie dwa tygodnie temu obchodził 14 lat od publikacji pierwszego materiału. Jak się okazuje, popularność serwisu od tego czasu nadal rośnie, a ostatni miesiąc okazał się rekordowy i przekroczył tym samym magiczną barierę 2 miliardów zalogowanych użytkowników!


Tą informacją podzieliła się ze światem CEO YouTube - Susan Wojcicki. Poinformowała ona, że jest to rekordowy wynik, który jest o 200 milionów wyższy w porównaniu do tego samego okresu z poprzedniego roku. Taki wzrost jest spowodowany przede wszystkim liczbą godzin jaką użytkownicy spędzają oglądając YouTube na smartfonach i tabletach, a także telewizorach.Bardzo ciekawą informacją jest fakt, że YouTube może pochwalić się przekroczeniem bariery 2 miliardów użytkowników miesięcznie jako drugi portal społecznościowy świata. Taki wynik osiągnął wcześniej jedynie Facebook, którego miesięcznie odwiedza o 200-300 milionów osób więcej niż w przypadku YouTube.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.