YouTube ze zmianą prędkości odtwarzania na urządzeniach mobilnych?

YouTube ze zmianą prędkości odtwarzania na urządzeniach mobilnych?

YouTube cały czas kontynuuje proces wprowadzania zmian na swojej platformie. O jednej z nich pisaliśmy parę dni temu. Jednym z postawionych sobie przez twórców celów wydaje się być jak największe upodobnienie wersji z urządzeń mobilnych do tej znanej z wersji desktopowej - przede wszystkim pod względem funkcji. Przykładowo już wkrótce aplikacja na urządzenia z systemem android ma zostać wzbogacona o możliwość zmiany prędkości wyświetlanego video.
Do tej pory funkcja ta dostępna była jedynie na komputerach, gdzie mieliśmy całkiem pokaźną listę dostępnych prędkości odtwarzania - od najwyższej 2, gdzie po prostu w szybszy sposób mogliśmy obejrzeć dany materiał, aż po minimalną wartość 0.25, gdzie dużą wagę ze względu na tempo można było przywiązać do szczegółów.Wielu użytkowników wyczekuje przewijania video również na swoich smartfonach - wbrew pozorom z tej funkcji korzysta naprawdę ogromna rzesza osób. Póki co nowy update dostały jedynie pojedyncze osoby dla testów. Ich wybór nie zależy od wersji aplikacji, a od serwerów Google z czym mogliśmy spotkać się już wcześniej. Kiedy funkcja pojawi się u wszystkich? Na ten moment nie znamy odpowiedzi.Na ile funkcja będzie wykorzystywana na urządzeniach mobilnych i czy  w ogóle pomyślnie przejdzie fazę testów, przekonamy się pewnie już wkrótce. Niemniej w ostatnim czasie największy serwis video w internecie widocznie daje do zrozumienia, że nie próżnuje i sukcesywnie będzie wdrażać swoje nowe udogodnienia na wszystkie możliwe platformy najszybciej jak to możliwe.

Źródło: 9to5google

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.