YouTube pozwoli udostępnić konkretne fragmenty filmu

YouTube pozwoli udostępnić konkretne fragmenty filmu

YouTube zaprezentował właśnie funkcję o nazwie "wycinanie". Pozwoli ona na zaznaczenie krótkiego fragmentu filmu lub transmisji na żywo i udostępnienie go bezpośrednio w formie linku.


Do tej pory YouTube oferowało jedynie opcję rozpoczęcia filmu od konkretnego momentu, lecz chwilę kończącą interesujący fragment można było oznaczyć wyłącznie tekstowo. Dość z tym!

Ogłoszona właśnie funkcja "Wycinanie" pozwoli na zaznaczenie od 5 do 60 sekund  transmisji na żywo lub filmu oraz wygenerowanie linku przekierowującego bezpośrednio do fragmentu. Ten będzie się nieustannie zapętlał.Użytkownik otrzyma oczywiście opcję odtworzenia całego klipu. Nie da się ukryć, że nowość prezentuje się naprawdę świetnie i stanowi odpowiedź na podobne funkcjonalności obecne w m.in. Twitchu czy nieistniejącym już Mixerze.Nie wiadomo jednak kiedy stosowna aktualizacja trafi do wszystkich użytkowników. Korzystać z niej może obecnie niewielka liczba twórców. Każdy powinien móc ją już jednak wypróbować na powyższym filmie.

Źródło: wł.


Testy mogą potrwać więc jeszcze trochę czasu, ale jak zapowiedział YouTube - funkcja na pewno zadebiutuje.

 

Co sądzicie o "wycinaniu"? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.