YouTube pozwoli pobrać filmy przez przeglądarkę

YouTube pozwoli pobrać filmy przez przeglądarkę

YouTube rozpoczęło testy opcji pozwalającej na pobieranie materiałów w wersji przeglądarkowej serwisu. Do tej pory funkcja była dostępna wyłącznie dla mobilnych użytkowników.


Osoby opłacające abonament Premium platformy YouTube mogą cieszyć się możliwością pobierania filmów od dłuższego czasu, lecz tylko w aplikacji mobilnej. Teraz opcja ta zmierza na desktopowe przeglądarki - nareszcie.

Na stronie zawierającej eksperymentalne funkcje możemy wyczytać informację o testach "pobierania filmów z wersji na przeglądarkę", które potrwają do 19 października.

Źródło: YouTube


Ponadto proces pobierania rozpocząć będzie można z dwóch miejsc - z poziomu odtwarzanej treści (przycisk "Pobierz" obok opcji udostępniania) lub podczas przeglądania (menu z 3 kropkami i przycisk "Pobierz"). Należy przy tym pamiętać, że pliki nie zostaną bezpośrednio na nasz dysk, ale będą przechowywane w pamięci podręcznej.

Źródło: TechCrunch


Na ich obejrzenie będziemy mieli z kolei 30 dni. Mimo wszystko dobrze, że YouTube w końcu zdecydowało się na rozpoczęcie testów tej funkcjonalności także na przeglądarkową wersję serwisu. Nie wiadomo jednak jeszcze kiedy zaimplementowana zostanie ona na stałe.

 

Co sądzicie o nadchodzącej funkcji? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.