YouTube pozwoli na organizowanie płatnych spotkań online z twórcami

YouTube pozwoli na organizowanie płatnych spotkań online z twórcami

Od dłuższego czasu YouTube oferuje możliwość sponsorowania twórców internetowych poprzez wpłacanie im co regularny okres konkretnej kwoty pieniędzy. Już niedługo na platformie mogą pojawić się jeszcze większe korzyści dla osób wspomagających swoich ulubionych YouTuberów.


Według najnowszych doniesień, firma Google pracuje nad specjalną usługą crowdfundingową, która ma umożliwić twórcom internetowym organizowanie płatnych spotkań online i innych wydarzeń.

Kilka osób podobno ma już dostęp do funkcji nazwanej Fundo. Użytkownik Jessi Vee używał już usługi do prowadzenia grupowych czatów ze swoimi widzami - musieli oni uiścić za możliwość rozmowy 4 dolary.

Nowa funkcja może się spotkać z ostrą krytyką.


Nie znamy szczegółów nadchodzącego projektu, ale z pewnością pozwoli on YouTuberom na tworzenie zamkniętych społeczności, do których będą mieli dostęp jedynie osoby wpłacające regularnie coś na konto twórcy.

Z pewnością tego typu nowość zachęci internautów do częstszego wpłacania pieniędzy swoim ulubionym influencerów, ale raczej nietrudno przewidzieć, że znacznej części użytkowników pomysł Google zbytnio się nie spodoba.

W ten sposób dostęp do treści jest nieco ograniczany, a raczej nie chcemy dożyć momentu, w którym filmy na YouTube będą w całości płatne.

Źródło: Engadget

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.