YouTube rezygnuje z wyskakujących powiadomień na filmach!

YouTube rezygnuje z wyskakujących powiadomień na filmach!

YouTube nieustannie wprowadza nowe funkcje i zmiany, w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Z myślą o odbiorcach rezygnują ze zbędnych i irytujących rzeczy. Już wkrótce portal zrezygnuje z wyskakujących powiadomień na filmach, które jakiś czas temu według portalu przestały być pożyteczne. 


Jeżeli od dłuższego czasu jesteście stałymi użytkownikami serwisu, na pewno nieraz je zauważyliście. Podczas oglądania wybranego filmu na YouTube, na ekranie pojawiają się małe czarne paski, które przekierowują widzów do zewnętrznych linków. Warto dodać, że nie mamy tu na myśli odnośników, pojawiających się zazwyczaj w lewym górnym rogu. Najczęściej twórcy umieszczali tam linki do stron, takich jak Twitch, YouNow, Hitbox, w celu promowania ich transmisji na żywo. Samo powiadomienie wyskakiwało natomiast z automatu.O wprowadzanej wkrótce zmianie poinformowano na oficjalnym blogu YouTube. Twórcy zadecydowali o wycięciu wyskakujących powiadomień z zestawu narzędzi dla twórców. Głównym powodem takiej decyzji są między innymi ekrany końcowe, które ich zdaniem, znaczniej przyciągają uwagę  i ruch do zewnętrznych linków  przez odbiorców.
Tylko jedna na dwadzieścia osób kliknęła w sugerowany link. Co gorsza, dla niewielkiego odsetka użytkowników, którzy w niego kliknęli, często trafiają oni do strumienia na żywo, który już nie istnieje. W rezultacie wielu fanów skarży się, że jest to spam.

Jaki zamysł mieli twórcy YouTube podejmując taką decyzję? Od 2015 roku wciąż wprowadzane są kolejne "karty", dlatego postanowiono pozbyć się zbędnych narzędzi. Instrukcje, co do ich dodawania do filmów dostępne są na stronie pomocy Google. W razie jakichkolwiek problemów, wszystkie wskazówki, dotyczące kart, można znaleźć w Akademii twórców YouTube. Zmiana zostanie wprowadzona jeszcze w tym roku, a dokładniej 14. grudnia.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.