YouTube zmienia politykę na bardziej przyjazną dla twórców!

YouTube zmienia politykę na bardziej przyjazną dla twórców!

Twórcy to jeden z istotniejszych elementów na platformie YouTube. Bez nich nie byłoby widzów ani... samego serwisu. Dobrze słyszeć więc o tym, że przedstawiciele portalu chcą zmienić swoją politykę na bardziej przyjazną osobom publikującym materiały wideo.


Na YouTube istnieje opcja zgłoszenia danego filmu po uznaniu, że narusza on (lub jego fragment) prawa autorskie lub jest niezgodny z zasadami platformy. Od teraz przy próbie wysłania materiału do supportu, będziemy musieli podać konkretny moment klipu, który (naszym zdaniem) łamie przepisy.

Jeśli YouTube uzna, że materiał twórcy nie jest porządku, to nareszcie nie będzie musiał on usuwać klipu w celu np. wycięcia niedozwolonego fragmentu i potem wstawiać ponownie. Po wielu latach pojawi się możliwość edycji filmu z poziomu platformy. YouTube da użytkownikowi kilka opcji. Pierwszą z nich jest wyciszenie dźwięku tam, gdzie występuje audio łamiące prawo autorskie. Ponadto twórca będzie mógł w to miejsce wstawić inny plik muzyczny, by nie pojawiła się zbędna cisza. Trzecią możliwością jest wycięcie niezgodnego z zasadami  fragmentu wideo.

Tego typu zmiany z pewnością ułatwią życie wielu YouTuberom, którzy mają skłonność do nieprzestrzegania reguł panujących na platformie.

Źródło: YouTube

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.