YouTube poinformuje nas, że czas już iść spać

YouTube poinformuje nas, że czas już iść spać

YouTube wzbogacił się właśnie o specjalną opcję pozwalającą na ustawienie przypomnienia o tym, że "czas udać się spać". Funkcja dołącza do zestawu istniejących usprawnień mających pomóc w zarządzeniu czasem spędzanym na platformie.


O nowości poinformowało Google na swoim oficjalnym blogu. Jak możemy wyczytać we wpisie:
Funkcja pozwala ustawić przypomnienia o określonych porach, aby zatrzymać odtwarzanie filmu i (zgadłeś!) pójść spać. W Ustawieniach wybierasz czas rozpoczęcia i zakończenia, w tym to, czy chcesz, aby monit przerywał wideo lub poczekał, aż film się skończy. Możesz także odrzucić przypomnienie. Usprawnienie jest dostępne od dziś na urządzeniach z Androidem i iOS.

Jak skorzystać z "sennych powiadomień"? Wystarczy udać się do ustawień w mobilnej aplikacji YouTube i wybrać opcję "Powiadom mnie, kiedy nadejdzie czas, by pójść spać". Następnie ustawiamy interesującą nas godzinę i czekamy na stosowne powiadomienie.Jeśli nie widzicie u siebie tej opcji, to musicie uzbroić się w cierpliwość. Została ona wprowadzona dopiero po stronie serwera, więc jej powszechne wdrożenie potrwa jeszcze kilka dni.

 

Co sądzicie o nowości? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.