Nadchodzi YouTube Plus - o co w nim chodzi?

Nadchodzi YouTube Plus - o co w nim chodzi?

Polityka prowadzona przez YouTube od dłuższego czasu spotyka się z coraz większą krytyką ze strony internetowych twórców. Tym razem jednak nie o tym - pojawiły się przecieki, jakoby Google pracowało nad nową usługą w ramach tej popularnej platformy.


Jak powszechnie wiadomo, Google kilka lat temu wprowadziło plan abonamentowy YouTube RED, w którego ramach możemy oglądać ekskluzywne materiały konkretnych osób płacąc za to odpowiednią kwotę. Okazuje się jednak, że firma z Mountain View pracuje nad kolejną nowością - YouTube Plus.Taka nazwa pojawia się kilkukrotnie w kodzie źródłowym aplikacji na system Android w wersji 12.37. Poza tym faktem nie wiadomo zbyt wiele na temat tego, czym ten YouTube Plus miałby być - pojawia się jednak wzmianka o możliwości odtwarzania filmów w tle (nawet po wyłączeniu ekranu). Spekulacji na temat tej usługi jest naprawdę sporo, lecz warto poczekać do oficjalnego potwierdzenia przez Google - być może gigant postanowi zaskoczyć swoich użytkowników czymś naprawdę pomysłowym i pozytywnym.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.