YouTube ostrzega przed nowym sposobem oszustów w serwisie!

YouTube ostrzega przed nowym sposobem oszustów w serwisie!

Wyobraźcie sobie, że dostajecie wiadomość od Waszego ulubionego YouTubera lub artysty, w której pisze, że zostaliście wybrani z grona subskrybentów i czeka na Was specjalny prezent. Najpierw skaczecie z radości, a później zastanawiacie się, czy to nie jest przypadkiem zbyt piękne, żeby było prawdziwe.


I macie rację. To nie jest prawdziwe. Na YouTube pojawił się w ostatnim czasie nowy sposób na oszustwo, który wykorzystuje wizerunek znanych artystów i twórców serwisu. Ofiarami są przede wszystkim fani, którzy dostają fałszywą wiadomość z linkiem, który zawiera złośliwe oprogramowanie. Oryginalna treść tej wiadomości brzmi następująco:
Hi, thanks for commenting on my videos! I am selecting a random user from my subscriber list for a surprise gift and you have just won it!

Na takie oszustwo nabrało się już wielu użytkowników serwisu, którzy naiwnie wierzyli, że ich ulubiony twórca bądź artysta napisał do nich wiadomość i chce podarować im prezent. Poszkodowani zostali fani m.in.: Twenty One Pilots, Jeffree Star, James Charles czy Philip DeFranco. Ten ostatni zasypany pytaniami od swoich fanów nawet nagrał na ten temat film.Jeśli zostaniemy "wybrańcami", to żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek najlepiej należy zignorować wiadomość. Co ciekawe nie da się zablokować nadawcy wiadomości, ponieważ nie jest on powiązany z żadnym konkretnym profilem.

Nie wiadomo do końca, jak YouTube zamierza walczyć z problemem. W postach na Twitterze serwis pisze, że dokłada wszelkich starań, żeby rozwiązać problem.Marzenia się spełniają, pamiętajcie. Nie traćcie wiary w to, że ulubiony YouTuber do Was napisze. Ale nie bądźcie przy tym też naiwni i zachowajcie zdrowy rozsądek.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.