YouTube Originals przestanie istnieć

YouTube Originals przestanie istnieć

YouTube oficjalnie wycofuje się z produkowania autorskich treści. Originals, bo taką nazwę nosił projekt VoD od YouTube, po sześciu latach odejdzie w zapomnienie. 


Pierwsze informacje o zamknięciu YouTube Originals podał portal Variety. Nie musieliśmy długo czekać, a doniesienia zostały potwierdzone przez dyrektora biznesowego YouTube - Roberta Kyncla.

Mężczyzna stwierdził, że taka decyzja pozwoli skupić się gigantowi na innych działaniach, które bardziej wpłyną oraz wspomogą twórców YouTube. Wymienione zostały m.in. takie projekty jak Creator Shorts Fund, YouTube Kids Fun, Live Shopping czy Black Voices Fund. Wszystko to przypomina zatem  działania, jakie w ostatnich miesiącach podjął m.in. TikTok.

 Wydaje się, że opcja, która miała konkurować z takim gigantem jak Netflix, okazała się niewypałem. Nie można jednak zapomnieć o kilku ciekawych produkcjach, które cieszyły się przez ten czas sporym zainteresowaniem wśród odbiorców. W ramach YouTube Originals otrzymaliśmy m.in. Scare PewDiePie czy Cobra Kai.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.