YouTube od teraz obsługuje rozdzielczość 4K także na Androidzie

YouTube od teraz obsługuje rozdzielczość 4K także na Androidzie

Aplikacja YouTube na Androida wzbogaciła się o obsługę 4K. Do tej pory istniał limit uniemożliwiający oglądanie materiałów o rozdzielczości wyższej niż 1440p. 


Kilka dni temu mieliśmy do czynienia z zapowiedzią ambitnych inwestycji w rozwój YouTube. Na pierwsze kroki w tej kwestii nie musieliśmy zbyt długo czekać. Pierwsi użytkownicy zaczęli bowiem dostrzegać świetną zmianę.

Mowa oczywiście o wsparciu rozdzielczości 4K dla platformy w wersji na Androida. Google na własnym systemie - co jest dosyć kuriozalne - miało limit niepozwalający na ustawienie wyższej rozdzielczości niż 1440p. W końcu się to zmieniło.

Źródło: Android Police


Tym samym wersja YouTube na Androida w niczym nie odstaje już od tej na iOS. Google zapewnia, że chce, by wszyscy użytkownicy mogli cieszyć się najwyższą jakością treści.

Nie wiadomo jednak kiedy aktualizacja zawita u wszystkich użytkowników. Wydaje się, że powinno się to stać w przeciągu najbliższych dni lub tygodni. Warto więc uzbroić się w cierpliwość.

 

Co sądzicie o zniesieniu kłopotliwego limitu na YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.