YouTube oficjalnie zawitał na Nintendo Switch!

YouTube oficjalnie zawitał na Nintendo Switch!

Plotki stały się faktami - YouTube oficjalnie zawitał na konsolę Nintento Switch. Czego użytkownicy przenośnej konsoli mogą się spodziewać?


Przede wszystkim samej aplikacji - to dość niedorzeczne, że do tej pory nie było jej na sprzęcie od Nintendo, ale skończmy z żartami i przejdźmy do konkretów...

Choć tych konkretów za wiele nie ma, bo generalnie YouTube na Switcha oferuje wszystko to, co do zaoferowania mają inne wersje aplikacji na pozostałych platformach. Mamy więc pełną bazę filmów oraz możliwość zalogowania się na nasze konto Google, żeby korzystać z subskrypcji i spersonalizowanych podpowiedzi wideo.Ciekawostką może być to, że do obracania filmów 360° użyjemy prawej gałki analogowej JoyCon, co w zasadzie jest pewną nowością. Do nawigacji po aplikacji użyjemy natomiast lewej gałki analogowej oraz głównych przycisków. Jeśli chodzi o dotykowe poruszanie się po aplikacji, to niestety jest ona trochę utrudniona, gdyż nie wykorzystamy gestów przewijania wideo znanych ze smartfonowej wersji aplikacji.

Kolejnym ruchem ze strony Nintendo wydawałoby się teraz zaimplementowanie w swoim handheldzie Netflixa oraz innych serwisów streamingowych, ale kiedy i czy to nastąpi nie wiadomo.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.