YouTube zmierza na gogle Oculus Go!

YouTube zmierza na gogle Oculus Go!

YouTube coraz prężniej rozwija swoją sekcję VR - dowodem jest chociażby obecność na coraz większej liczbie urządzeń. W niedalekiej przeszłości portal zagości na jeszcze jednym popularnym sprzęcie.


Mowa tutaj o stosunkowo tanim Oculus Go, czyli goglach, które do działania nie potrzebują podłączenia do komputera czy smartfona - wystarczy mały pilot i można wkroczyć w świat wirtualnej rzeczywistości.  Przedstawiciele platformy zapewne uznali to za idealne rozwiązanie, bo już niedługo użytkownicy Oculus Go dostaną na swój system możliwość przeglądania tysięcy filmów o różnej tematyce.

Zasób klipów przystosowanych do VR jest niezwykle różnorodny, co obrazuje poniższy materiał reklamowy.Nie wiadomo dokładnie kiedy YouTube VR trafi na tytułowe gogle, lecz ma się to stać już za kilka tygodni - tak przynajmniej twierdzi firma Oculus.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.