YouTube na Androida z opcją sortowania wideo i playlist

YouTube na Androida z opcją sortowania wideo i playlist

YouTube na system Android wzbogacony został właśnie o dosyć podstawową funkcję, która w przeglądarkowej odsłonie platformy jest dostępna od lat. Mowa oczywiście o możliwości sortowania materiałów wideo i playlist. 


Jeśli aktywnie korzystacie z mobilnej wersji YouTube, to zapewne uświadczyliście braku opcji sortowania materiałów wideo na np. interesującym Was kanale. Do tej pory filmy wyświetlały się domyślnie "od najnowszych" Najnowsza aktualizacja zmienia ten stan rzeczy.

W sekcji "Wideo" oraz "Listy odtwarzania" pojawiło się zupełnie nowe rozwijane menu oznaczone jako "Sortuj według". Po stuknięciu wyświetlają się opcje sortowania - "Od najpopularniejszych", "Od najstarszych" oraz "Od najnowszych".

Źródło: Android Police


Źródło: Android Police


Co ciekawe, opisana funkcja jest już od dłuższego czasu dostępna na iOS. Google postanowiło nareszcie przenieść znaną z przeglądarki opcję także na własne oprogramowanie. Nowość została wgrana już po stronie serwera - oznacza to, że aktualizacja rozsyłana jest seriami. Część użytkowników może otrzymać możliwość sortowania już jutro, a niektórzy za kilka tygodni.

Źródło: Android Police

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.