YouTube Music z ulepszonymi playlistami. Jest nowocześniej

YouTube Music z ulepszonymi playlistami. Jest nowocześniej

YouTube Music wzbogacił się właśnie o aktualizację ulepszającą system playlist. Dodano m.in. wsparcie sztucznej inteligencji, możliwość dobierania piosenek ze znajomymi i opcję odtworzenia losowej składanki.


Google chce, by YouTube Music stawało się platformą mogącą konkurować z np. Spotify. W tym celu regularnie wprowadzane są do usługi funkcje, które mają nie tylko unowocześnić aplikację, ale też zwiększyć komfort jej użytkowania.

Podobnie jest z najnowszą aktualizacją. Skupia się ona głównie na sekcji playlist - te zostały nieco przeprojektowane, by konsument miał jeszcze większe pole do personalizacji list utworów. Na co więc mogą liczyć osoby korzystające z YouTube Music?

Przede wszystkim w ułożeniu playlist może pomóc teraz sztuczna inteligencja. Jeśli posiadacie na liście np. tylko 10 piosenek i nie wiecie zbytnio, co do niej dołożyć, to wtedy SI postara się uzupełnić spis o podobne utwory. Brzmi ciekawie.

Źródło: YouTube


Co ciekawe, tworzenie playlist może być teraz nieco ułatwione przez znajomych czy innych użytkowników YouTube Music. Można ich zaprosić do "współpracy" lub zajrzeć do publicznych składanek i znaleźć coś dla siebie.

Źródło: YouTube


Nie każdy jednak lubi szukać piosenek i dopasowywać je do konkretnych list. YouTube Music zaoferuje teraz opcję włączenia specjalnie przygotowanej składanki tematycznej opartej o to, czego słuchamy najczęściej.

Źródło: YouTube


Na blogu YouTube można znaleźć nieco więcej szczegółów na temat nowości. Te powinny być już dostępne w usłudze. Jeśli jeszcze nie widzicie możliwości aktualizacji, to warto uzbroić się w cierpliwość, gdyż update rozsyłany jest seriami.

 

Co sądzicie o nowościach w YouTube Music? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.