YouTube Music z łatwym przełączaniem z wideo na audio

YouTube Music z łatwym przełączaniem z wideo na audio

Jakiś czas temu swoją premierę w Polsce miała usługa YouTube Music, która stanowi chyba jedną z najlepszych alternatyw dla giganta, jakim jest niewątpliwie Spotify. Teraz platforma otrzymała funkcję wyróżniającą ją na tle innych tego typu usług.


Chodzi oczywiście o tytułową możliwość płynnego przełączania się pomiędzy trybem wideo i audio. Teledyski stanowią mocną stronę YouTube Music, lecz oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby słuchać samej melodii (a przy tym zaoszczędzić nieco danych). Do tej pory aplikacja oferowała opcję "Tylko dźwięk" dostępny dla subskrybentów wersji premium usługi.

Teraz przechodzenie między obydwoma trybami będzie nieco łatwiejsze. U góry ekranu pojawiły się bowiem dwa specjalne przyciski - odpowiednio "song" oraz "video" (chyba nie trzeba tłumaczyć do czego służą). Przełącznik (według Google) działa aktualnie z ponad 5 milionami utworów dostępnych za pośrednictwem programu.Tej funkcji nie ma ani Spotify, ani Apple Music. I raczej nie jest to innowacyjna nowość, która spowoduje nagły wzrost popularności YouTube Music. Funkcjonalność ta raczej skierowana jest do już korzystających z aplikacji użytkowników i prezentuje się naprawdę ciekawie.

Źródło: The Verge

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.