YouTube Music pozwoli łatwiej znaleźć audiobooki i podcasty

YouTube Music pozwoli łatwiej znaleźć audiobooki i podcasty

YouTube Music wzbogacił się o dodatkowe sekcje, które pozwolą na wyróżnienie audiobooków oraz podcastów. Do tej pory treści te były wymieszane ze zwykłymi piosenkami, co nie było zbyt przyjemne w użytkowaniu.


Nie da się ukryć, że Google chce uczynić z YouTube Music godną konkurencję dla Spotify. Dodawane coraz częściej funkcje  sprawiają, że platforma staje się coraz to przystępniejsza dla użytkowników. Ma to oczywiście związek z likwidacją Google Play Music.

Jak odkryli redaktorzy portalu 9to5google, w wersji 3.69 usługi wprowadzone zostaną dwie zupełnie nowe sekcje - "Book" oraz "Show". O ile ta pierwsza kategoria jest dosyć jasna (pozwoli na wyświetlenie wyłącznie audiobooków), to określenie zawartości drugiej jest nieco problematyczne.

Rozróżnienie audiobooków w YouTube Music jest obecnie problematyczne l Źródło: 9to5google


Najprawdopodobniej w jej "zasięgu" znajdą się podcasty i inne słuchowiska. Nikt nie jest jednak tego tak do końca pewien. Należy więc poczekać na oficjalną implementację funkcji w aplikacji. Ma się to stać w przeciągu najbliższych dni.

 

Co sądzicie o rozwoju aplikacji YouTube Music? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.