YouTube Music pozwoli Ci stworzyć tematyczną playlistę

YouTube Music pozwoli Ci stworzyć tematyczną playlistę

YouTube Music już niedługo wzbogaci się o system sugestii, który będzie podpowiadał użytkownikom piosenki, jakie warto dodać do tworzonej właśnie playlisty. Na razie trwają testy funkcji.


Google od dłuższego czasu dosyć dynamicznie rozwija usługę YouTube Music. Często implementowane są funkcje dosyć podstawowe, lecz tym samym - niezbędne. Nieco inaczej jest w przypadku nadchodzącej nowości, gdyż bez niej... można by się obejść.

Mowa o sugestiach opartych o system sztucznej inteligencji. YouTube Music pozwala tworzyć własne playlisty i dodawać do nich dowolne utwory. Użytkownicy zauważyli jednak, że platforma zaczęła podpowiadać, które piosenki warto by było dodać do kreowanej właśnie listy odtwarzania. 

Źródło: 9to5google


Propozycje nie są oczywiście przypadkowe i bazują na tym, co słuchaliśmy wcześniej lub na tym, co do składanki zdążyliśmy już dodać. Taka opcja rzecz jasna nie przyda się rzecz jasna we wszystkich przypadkach. Jeśli jednak tworzymy np. listę piosenek na podróż samochodem ze znajomymi, to sugestie mogą okazać się naprawdę zbawienne i pozwolą zaoszczędzić nieco czasu.

Nie wiadomo jednak dokładnie kiedy Google zdecyduje się na publiczne wdrożenie opisanej funkcji. Na razie trwają jej testy, więc możliwe, że stanie się to za kilka tygodni lub nawet miesięcy. Pozostaje czekać.

 

Korzystacie z YouTube Music? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.