YouTube Music: piosenki udostępnisz niedługo przez Instagram Stories

YouTube Music: piosenki udostępnisz niedługo przez Instagram Stories

YouTube Music już niedługo wzbogaci się o możliwość udostępniania słuchanych piosenek za pośrednictwem Instagram i Snapchat Stories. Trwają właśnie testy tej funkcji.


Google regularnie wprowadza do YouTube Music nowości mające na celu zwiększenie atrakcyjności usługi. Nie inaczej jest w przypadku tytułowej opcji, która raczej należy do tych z gatunku podstawowych. Jest ona bowiem obecna w m.in. Spotify czy Apple Music.

Jak jednak podaje portal 9to5google, gigant z Moutain View dopiero teraz postanowił rozszerzyć liczbę dostępnych możliwości udostępniania. Na rozwijanej liście zauważono dwie nowe opcje - Instagram Stories oraz Snapchat Stories. 

Opcje udostępniania piosenki w YouTube Music | Źródło: 9to5google


Na razie jednak nie są one aktywne, więc trudno mówić cokolwiek o zasadzie ich działania. Możemy jednak podejrzewać, że nie będzie się różnić zbyt wiele od tego, co znamy chociażby z serwisu Spotify, Tidal czy Apple Music.

Z pewnością pojawi się odnośnik do YouTube Music, by każdy zainteresowany mógł posłuchać udostępnionego utworu. Nie wiadomo jednak kiedy nowość trafi do wszystkich użytkowników. Należy uzbroić się w cierpliwość.

 

Co sądzicie o nowościach w YouTube Music? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.