YouTube Music stanie się bardziej niezależne od YouTube

YouTube Music stanie się bardziej niezależne od YouTube

YouTube Music doczeka się funkcji, która pozwoli na oddzielenie utworów polubionych za pośrednictwem usługi od tych polubionych przez główną aplikację YouTube.


Siłą rzeczy YouTube Music jest silnie zintegrowane z podstawową wersją serwisu. Dla części użytkowników taki stan rzeczy może być przydatny, ale niektórzy niekoniecznie są z niego zadowoleni.

Na Reddicie pojawił się wpis sugerujący testy specjalnego przełącznika pozwalającego subskrybentom na nieco więcej dowolności. Jego aktywacja poskutkuje tym, że wszystkie filmy z kategorii "Muzyka", które polubimy przez YouTube zostaną uwzględnione w YouTube Music, a konkretniej w sekcji "Twoje polubienia".

Źródło: Reddit


Odznaczenie opcji umożliwi zostawianie kciuków w górę bez obawy o ich eksport. Wszystko zależy od preferencji użytkownika. Nie wiadomo też czy funkcja działa wstecz i można w ten sposób usunąć polubione przez YouTube piosenki.

Trudno też określić datę debiutu usprawnienia. Musimy oczekiwać na wieści od Google.

 

Co sądzicie o nowości? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.