Najpopularniejszy konwerter filmów z YouTube już niedługo zostanie zamknięty!

Najpopularniejszy konwerter filmów z YouTube już niedługo zostanie zamknięty!

Walka Google z konwerterami rozpoczęła się już w 2012 roku, lecz dopiero teraz będziemy mogli odczuć tego skutki. To już pewne - za niedługo najpopularniejsza tego typu platforma zniknie z sieci. 


Pewnie nie raz zdarzyło Wam się pobrać muzykę z YouTube korzystając przy tym z serwisów internetowych (tzw. konwerterów), dzięki którym za pomocą kilku kliknięć można wejść w posiadanie często chronionego prawami autorskimi pliku w formacie mp3. Już niedługo najpopularniejszy z nich zostanie zamknięty - mowa oczywiście o YouTube-MP3.org.Kilka lat temu Google pozwało twórcę tego projektu, lecz korporacja poniosła w sądzie porażkę. Tym razem jednak portal pozwany został przez Recording Industry Association of America za nielegalne umożliwianie kopiowania i zmieniania formatu treści pochodzących z YouTube. Twórca tej platformy (Philip Matesanz) zobowiązany został do jej zamknięcia oraz zapłaty odszkodowania.

Serwis jeszcze działa - niedługo to się jednak zmieni. W sieci istnieje jeszcze oczywiście mnóstwo zamienników i raczej wątpliwe jest aby zlikwidowano je wszystkie.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.