YouTube modyfikuje sekcję komentarzy na smartfonach

YouTube modyfikuje sekcję komentarzy na smartfonach

YouTube testuje drobne zmiany w obrębie sekcji komentarzy na urządzeniach mobilnych. Pojawić ma się możliwość szybkiego napisania komentarza.


W ubiegłym roku mieliśmy do czynienia z zupełnym przeprojektowaniem ekranu odtwarzania w mobilnej wersji platformy YouTube. Zdecydowano się wtedy na przeniesienie sekcji z komentarzami zaraz pod odtwarzany materiał, co było sporym zaskoczeniem.

Jak się okazuje, zespół odpowiedzialny za usługę nie jest do końca zadowolony z obecnego wyglądu funkcji. Wskazują na to przynajmniej zauważone przez redakcję Android Police poprawki. O czym dokładnie mowa?

YouTube testuje kilka zmian interfejsu. Przede wszystkim wiele wskazuje na to, że pojawi się opcja szybkiego napisania komentarza. Teraz należy otworzyć sekcję wpisów i dopiero tam widnieje możliwość wprowadzenia tekstu. Nie da się ukryć, iż implementacja takiego rozwiązania nieco zwiększyłaby aktywność mobilnych użytkowników.

Źródło: Android Police


Pojawić się też ma przycisk "Zobacz wszystkie" w celu zwiększenia intuicyjności funkcji. Teraz, w celu wyświetlenia listy komentarzy, należy po prostu kliknąć w wyróżniony tekst.

Źródło: Android Police


Co ciekawe, u niektórych użytkowników pojawia się także wersja, gdzie nie widać wyróżnionego komentarza, a jedynie okno pozwalające na wpisanie własnego. Trudno wskazać faworyta w testach prowadzonych przez YouTube.

Źródło: Android Police


Trzeba jednak przyznać, że aktualny interfejs mobilny nie jest zbytnio przejrzysty. Warto mieć więc nadzieję na dosyć szybkie wprowadzenie poprawek. Nie wiadomo dokładnie kiedy zagoszczą one u wszystkich konsumentów.

 

Co sądzicie o zmianach planowanych przez YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.