YouTube z nowymi funkcjami moderowania komentarzy

YouTube z nowymi funkcjami moderowania komentarzy

Kolejna przydatna funkcja zawitała właśnie na YouTube! Tym razem skorzystają z niej twórcy, którzy będą mieli ułatwione zadanie jeśli chodzi o moderowanie komentarzy.


W ostatnich dniach została wprowadzona opcja filtrowania i wyszukiwania komentarzy dla twórców YouTube. To kolejna zmiana, która dotyczy sekcji komentarzy pod filmami na serwisie. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu gigant wprowadził tzw. "karty profili", o których więcej przeczytacie klikając tutaj.

Nowa opcja, o której mowa, dotyczy nie tylko sortowania komentarzy, ale także rozdzielania ich na poszczególne sekcje. YouTube wraz ze zmianą wprowadził filtry, które grupują komentarze w następujący sposób:

Status odpowiedzi: wyświetla jedynie komentarze, na które jeszcze nie odpowiedzieliśmy bądź tylko takie, na które odpowiedzieliśmy.
Zawierające pytanie: wyświetla tylko komentarze zakończone znakiem zapytania.
Licznik subskrypcji: wyświetla tylko komentarze osób, które mają minimalną podaną przez nas liczbę subskrypcji.
Status subskrypcji: wyświetla jedynie komentarze osób subskrybujących nasz kanał.
Status wspierania: wyświetla tylko komentarze osób, które zdecydowały się skorzystać z opcji płatnego wsparcia kanału, które oferuje YouTubeKolejne zmiany dotyczą indeksowania komentarzy. Specjalnie przygotowana wyszukiwarka komentarzy rozpozna podobne słowa, tak więc po wpisaniu słowa "subskrybuj", pokaże nam komentarze zawierające zarówno to słowo, jak i wszelkie podobne do niego, takie jak "sub", "subskrypcje" i inne.

Powyższe funkcje mają za zadanie ułatwić twórcom zarządzanie kanałem i komentarzami. Jeśli posiadacie swój kanał, nową opcję znajdziecie w YouTube Studio na komputerze w zakładce "komentarze". Funkcja na ten moment nie jest jednak dostępna w wersji mobilnej aplikacji.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.