YouTube zaostrza zasady dotyczące banowania materiałów z dziećmi

YouTube zaostrza zasady dotyczące banowania materiałów z dziećmi

YouTube nie ma łatwej sytuacji, jeśli chodzi o materiały, na których występują dzieci. Coraz częściej słyszy się o zaostrzeniu zasad dotyczących tego typu filmów i wygląda na to, że zarząd platformy właśnie zaczął coś robić w tym kierunku.


Kilka dni temu zauważono aktualizację zasad serwisu YouTube. Okazuje się, że nadchodzi kres jakiejkolwiek przemocy oraz agresji w klipach powiązanych w jakiś sposób z nieletnimi. Poniżej znajdziecie tłumaczenie regulaminy platformy.
Treści zawierające dojrzałe lub agresywne motywy, które wyraźnie dotyczą nieletnich czy rodzin (tytuł, opis, tagi), nie będą już dozwolone na YouTube.

O co dokładnie chodzi? YouTube podaje przykład sytuacji.
Film zawierający tag pokroju "dla dzieci, "kreskówka dla rodzin", a przy tym posiadający sceny z np. wstrzykiwania igieł nie jest akceptowany w serwisie.Wprowadzona została również nowa kategoria materiałów okrzyknięta "filmy z ograniczeniem wiekowym". Osoby chcące obejrzeć coś z tej zakładki, będą musiały potwierdzić swój wiek. Do tej kategorii należą m.in. "kreskówki dla dorosłych z wulgarnym językiem lub przemocą".

Tego typu zmiany są nieuniknione - wszystko za sprawą grzywny nałożonej na Google przez Federalną Komisję Handlu.

Źródło: Mashable / Google 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.