YouTube masowo promuje filmy o ACTA 2!

YouTube masowo promuje filmy o ACTA 2!

Sprawa ACTA 2 niestety wraca do nas jak bumerang. Po niedawnych protestach sprawa przycichła na jakiś czas, jednak znowu wszystko przybiera na sile - i to za sprawą samego zarządu YouTube.


O szczegółach sprawy pisaliśmy wczoraj w tym artykule. Warto się z nim zapoznać, żeby wiedzieć jak wygląda aktualna sytuacja z ustawą ACTA 2 i jakie jest oficjalne stanowisko YouTube w tej sprawie.

Zarząd YouTube z Susan Wojcicki, CEO serwisu, na czele postanowił działać. Została bowiem uruchomiona w serwisie specjalna podstrona pod nazwą i hasztagiem "SaveYourInternet".Na stronie można znaleźć coś w stylu krótkiego FAQ, w którym wytłumaczone są podstawowe kwestie związane z ACTA 2 oraz Artykułem 13. YouTube zachęca także twórców do tworzenia filmów z hasztagiem #SaveYourInternet oraz promuje te filmy, które już zostały nagrane na ten temat.

Filmy od twórców z  wielu krajów, w tym także z Polski, są widoczne pod wspomnianym FAQ. Oznacza to, że teraz YouTube prawdopodobnie tego typu materiały będzie promował i częściej wyświetlał nam w proponowanych. Serwis należący do Google może okazać się bardzo dużym sprzymierzeńcem w walce o wolność internetu - mamy jednak nadzieję, że walka nie będzie konieczna.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.