YouTube z funkcją wirtualnego makijażu

YouTube z funkcją wirtualnego makijażu

YouTube co jakiś czas wprowadza nowe funkcje. Mało kto jednak spodziewał się tego, że twórcy portalu wzbogacą go o narzędzie AR służące do wypróbowania wirtualnego makijażu!


Narzędzie "AR Beauty Try-On" pozwoli na sztuczne wypróbowanie wybranego produktu do makijażu. Algorytmy nowej funkcji zostały stworzone w taki sposób, żeby były dopasowane do każdego z odcieni skóry. Nowa opcja powstała we współpracy z firmą M.A.C Cosmetics, której to produkty będą mogły zostać wypróbowane w pierwszej kolejności. Nowa opcja ma być wsparciem dla reklamodawców, a także dla YouTuberek zajmujących się tematyką beauty. Opowiadając o wybranym produkcie marki, każdy użytkownik będzie miał możliwość wirtualnego przetestowania go na "własnej skórze".


Na ten moment prowadzone są testy nowego narzędzia. Te ukazały pierwsze, pozytywne wyniki. Aż 30% osób mających wstępny dostęp do funkcji w aplikacji, było nim zainteresowanych i spędziło średnio 80 sekund na wybieraniu różnych produktów. Oficjalnie funkcjonalność zostanie udostępniona innym markom jeszcze latem tego roku. Co o niej sądzicie?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.