YouTube rozważa usunięcie łapek w dół!

YouTube rozważa usunięcie łapek w dół!

Kierownictwo YouTube'a planuje za wszelką cenę utrudnić użytkownikom negatywne ocenianie filmów na platformie, a nawet całkowite usunięcie opcji "łapkowania w dół". Pojawia się pytanie – dlaczego?


YouTube pozwala wyrazić zarówno pozytywną, jak i negatywną opinię na temat treści za pomocą charakterystycznych kciuków – w górę lub w dół. To demokratyczne podejście stoi w opozycji do polityki innych czołowych platform, które propagują wyrażanie wyłącznie pozytywnych emocji. Na Facebooku przodują lajki, na Instagramie serca.

Rozwiązanie zaproponowane przez Google jest o tyle lepsze, że pozwala na pierwszy rzut oka na podstawie stosunku ilości łapek w górę do ilości łapek w dół ocenić, czy materiał jest rzeczywiście wart uwagi. Jak wynika z materiału managera projektu Toma Leunga, opcja dislike'owania może zostać nawet całkowicie usunięta.Właściciele serwisu mają kilka bardziej i mniej inwazyjnych pomysłów na utrudnienie rozdawania łapek w dół. W grę wchodzi ukrycie licznika negatywnych kciuków, konieczność uzasadnienia wystawienia złej opinii, a nawet całkowite wyłączenie możliwości wystawienia niepochlebnej oceny. Oczywiście pozytywne reakcje wciąż będzie można przyznawać bez podawania przyczyny.

YouTube motywuje swoje działania chęcią ochrony twórców przed mobbingiem i nagonkami. Dlaczego jednak te drastyczne zmiany są tak bliskie wprowadzenia akurat teraz? Być może chodzi o kazus najbardziej znienawidzonego filmu w historii platformy stworzonego przez samego YouTube'a.Rewindy od kilku lat sukcesywnie i nieubłaganie gromadziły coraz więcej niełaskawych ocen, a edycja z roku 2018 udowodniła dobitnie, że włodarze nie są świadomi trendów i potrzeb użytkowników. Te planowane modyfikacje tylko to udowadniają.

avatar

Patryk Bałajewicz

Brak opisu