YouTube Kids już dostępne w Polsce!

YouTube Kids już dostępne w Polsce!

Do Polski wreszcie trafiła aplikacja, która ma uchronić dzieci przed przypadkowym natrafieniem na nieodpowiednie dla nich treści. YouTube Kids na całym świecie zgromadziło już ponad 70 miliardów wyświetleń, a teraz otwiera swoje możliwości dla polskich rodzin. Specjalnie przygotowany algorytm i zespół YouTube Kids stale kontroluje, które materiały zostaną udostępnione dzieciom. Dodatkową kontrolę mogą samodzielnie pełnić rodzice.


Aplikacja została wyposażona w wiele bardzo ciekawych i przydatnych funkcji, które mają sprawić, że oglądane materiały będą wyłącznie korzystnie wpływać na rozwój dzieci. Rodzice mają do dyspozycji między innymi minutnik, w  którym mogą ustawić dowolny limit czasu, jaki dziecko będzie miało na oglądanie materiałów wideo w ciągu dnia. Gdy limit zostanie wyczerpany, na ekranie wyświetli się odpowiedni komunikat, a aplikacja zablokuje dalszy dostęp do filmów. Dużym atutem YouTube Kids jest również specjalne dostosowanie serwisu do potrzeb dzieci. Jednym z nich są większe niż zazwyczaj ikony, które ułatwią nawet najmłodszym dzieciom trafienie w odpowiednią z nich. Kolejnym ułatwieniem jest funkcja wyszukiwania głosowego, która pozwoli na znalezienie pożądanego filmu nawet tym najmłodszym, którzy jeszcze nie potrafią pisać.Wyszukiwanie może jednak zostać wyłączone przez rodziców. Wtedy ich dziecko będzie mieć dostęp, w zależności od trybu, jaki wybiorą, do zaakceptowanych przez nich samych filmów i kanałów, lub do tych proponowanych przez partnerów YouTube Kids.

Takimi partnerami są w Polsce na ten moment trzy instytucje: Zoo we Wrocławiu, Europejskie  Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie oraz Fundacja Atelier. Przygotowują oni specjalne zestawienia filmów, które mają sprawić, że poprzez materiały wideo dzieci będą się bawić, uczyć i odkrywać świat. Z jednej aplikacji korzystać może wiele dzieci, a każde może założyć dla swojego konta tajny kod, aby nikt nie mógł przeglądać filmów z jego profilu. Te jednak nie są wymagane, ponieważ YouTube Kids zdecydowało się na usunięcie takich opcji jak udostępnianie filmów, przesyłanie, czy polubienia. Jak wiadomo, nie ma nic niezawodnego, dlatego aplikacja umożliwia zgłoszenie filmów, które rodzice uznają za niewłaściwe dla dzieci. Można to zrobić, klikając znak trzech kropek u góry filmu i wybierając opcję "Zgłoś".Jak widać, rodzice mogą mieć nad kontem swojego dziecka bardzo dużą kontrolę, co pozwoli niemalże do zera zminimalizować szanse, że dziecko trafi na nieodpowiednie treści. Aplikacja może wprowadzić bardzo wiele dobrego dla młodszych użytkowników YouTube. Zwłaszcza w czasach, gdy najpopularniejszymi materiałami stają się fragmenty patostreamów czy wulgarne gameplaye. Zachowania w nich prezentowane mogą bardzo negatywnie wpływać na psychikę bardzo młodych dzieci, które dopiero poznają świat i panujące na nim zasady. YouTube Kids powinni zatem zainteresować się wszyscy, którzy mają w rodzinie małe dzieci, a zwłaszcza ich rodzice. Obsługa aplikacji jest, nomen omen, dziecinnie prosta, a sprawi, że nad treściami, które trafiają do dziecka, będzie można sprawować kontrolę. Aplikację można pobrać zarówno na Androida jak i iOS.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl