YouTube testuje nową funkcję - karty profili

YouTube testuje nową funkcję - karty profili

YouTube testuje właśnie tzw. "karty profili", które pozwolą twórcy dowiedzieć się nieco więcej o osobie komentującej dany materiał. Funkcja spodobała się osobom mającym już do niej dostęp.


Zespół pracujący nad rozwojem YouTube ostatnio nas rozpieszcza. Dopiero co informowaliśmy Was o zmianie sposobu wyświetlania subskrypcji, a już mamy do czynienia z zapowiedzią kolejnych nowości. Przed wami tzw. karty profili.

Tytułowa funkcja przygotowywana jest głównie z myślą o twórcach niemających zbyt dużo czasu na interesowanie się tym, kto dokładnie komentuje ich filmy. Karty profili to specjalna sekcja pozwalająca szybko podejrzeć czy mamy do czynienia z np. trollem czy zwyczajnym użytkownikiem. 

Karty profili będzie można aktywować poprzez kliknięcie na nazwę kanału komentującego - przynajmniej jeśli chodzi o mobilną wersję serwisu YouTube. Wyświetli się wtedy specjalny ekran, gdzie ukazane zostaną wszystkie wpisy napisane przed danego użytkownika w przeciągu ostatnich 12 miesięcy.

Źródło: TechCrunch


Tom Leung, dyrektor odpowiedzialny za zarządzanie YouTube, wypowiedział się w sprawie nowości w następujący sposób:
Funkcja pomoże Ci zorientować się, co tak właściwie napisała dana osoba. Mamy nadzieję, że karty profili wzmocnią relacje z innymi członkami społeczności YouTube i pomogą twórcom jeszcze lepiej zapamiętać najlepszych komentujących.

Nie do końca wiadomo ile osób ma w tej chwili dostęp do testów nowej funkcjonalności, ani kiedy YouTube planuje wdrożenie nowości u wszystkich klientów. Mamy do czynienia z pewnym eksperymentem i kto wie, może platforma nie zdecyduje się na wdrożenie tzw. kart profili?

Podoba Wam się rozwiązanie proponowane przez YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.