YouTube już niedługo stanie się drugą najpopularniejszą stroną w USA

YouTube już niedługo stanie się drugą najpopularniejszą stroną w USA

Firma SimilarWeb, która zajmuje się analizowaniem danych stron internetowych z całego świata ujawniła ostatnio, że YouTube może za chwilę pobić Facebook'a i zostać drugą największą domeną w Stanach Zjednoczonych. 


Lider znajdujący się na pierwszym miejscu na pewno nikogo nie zdziwi. Zwycięzcą rankingu niezmiennie pozostaje oczywiście Google, którego pozycja nie ulegnie zmianie raczej przez dłuższy czas.

Aktualnie na drugim miejscu znajduje się Facebook, jednak od dłuższego czasu wyświetlenia portalu za oceanem stale spadają. W ciągu ostatnich dwóch lat firma zanotowała spadek wyświetleń z ponad 8 mld do 4,7 mld. Nikogo nie dziwi więc, że YouTube już za chwilę może wyprzedzić największy na świecie portal społecznościowy.Facebook od dłuższego czasu próbował w pewnym sensie "upodobnić" się do YouTube'a między innymi przez wprowadzenie możliwości nadawania na żywo transmisji z gier. Okazuje się jednak, że starania giganta wciąż nie są wystarczające, a my najprawdopodobniej będziemy mogli obserwować wymianę miejsc między platformami już w ciągu najbliższych miesięcy.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.