YouTube z nowością na wzór serwisów informacyjnych

YouTube z nowością na wzór serwisów informacyjnych

Google nieustannie wprowadza innowacje do swoich czołowych platform starając się je jakoś usprawnić czy udoskonalić. Tym razem pewną zmianę zauważyć będziemy mogli na YouTube - nowość tama na celu uświadomienie użytkowników o aktualnej sytuacji na świecie.
Mowa oczywiście o całkowicie nowej zakładce jaka pojawiła się zarówno na urządzeniach mobilnych oraz komputerach osobistych. Od tej pory na stronie głównej będziemy mogli ujrzeć oddzieloną sekcję z najważniejszymi wydarzeniami i wiadomościami ze świata. Jednakże jak to bywa w przypadku większości innowacji - zmiana ta jeszcze nie jest dostępna dla wszystkich, na razie prowadzone są testy, lecz zapewne już niedługo każdy z użytkowników będzie mógł ujrzeć nową zakładkę.Google ewidentnie pragnie, aby coraz więcej informacji można było znaleźć bezpośrednio korzystając z ich usług. Na szczęście tym samym korporacja nie zmusza nikogo do korzystania z tytułowej zmiany - zakładkę będzie można dezaktywować.

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.