YouTube Gaming z wyłącznymi prawami do transmisji ESL Pro League!

YouTube Gaming z wyłącznymi prawami do transmisji ESL Pro League!

O platformie YouTube Gaming tak naprawdę nie słychać zbyt wiele. Gdy usługa stała się dostępna także i w naszym kraju to nie wzbudziła ona dużego poruszenia i można chyba śmiało stwierdzić, że mało kto w gruncie rzeczy ją zna. W najbliższym czasie sprawa powinna ulec zmianie, bowiem YouTube Gaming wykupił wyłączne prawa do transmisji piątego i szóstego sezonu ESL Pro League. 


Warto podkreślić, że prawa przysługujące na wyłączność platformie od Google obejmują tylko angielskojęzyczną wersję transmisji ESL Pro League. Zatem polski stream, jak i wiele innych nadal będą prowadzone na różnych platformach, nie tylko na YouTube Gaming. Prawo ma także zakres wyłącznie jeśli chodzi o sezon piąty i szósty w aspekcie gry Counter Strike: Global Offensive. Jeśli chodzi natomiast o pulę nagród jaką zaoferują dwa następne sezony ESL Pro League - wyniesie ona dwa miliony dolarów, po jednym na każdy.

youtube-gaming-1940x1301

O tym poważnym kroku naprzód dla środowiska e-sportowego na scenie YouTube wypowiedział się Ryan Wyatt, osoba odpowiedzialna za gry komputerowe na powyższym portalu:
YouTube ma przyjemność ogłosić partnerstwo z WESA na transmisję nadchodzących sezonów ESL Pro League. Wchodząc w 5 sezon, ESL dostarczy najwyższej jakości materiały, które nie mają sobie równych. Grupa fanów i widzów profesjonalnych rozgrywek Counter-Strike powiększa się w ogromnym tempie i jesteśmy podekscytowani, że będziemy mogli dzielić tę pasję z naszymi odbiorcami. - Ryan Wyatt

Sezon piąty ESL Pro League rozpoczyna się już 7 lutego. Wtedy też jeśli będziecie chcieli oglądać go na żywo w języku angielskim to będziecie mogli zrobić to tylko za pośrednictwem YouTube Gaming. Jakość dostarczanych materiałów ma stać na najwyższym poziomie. W dodatku wszelkie najważniejsze mecze będą dostępne dla urządzeń 360 oraz VR. Pewne jest, że Google postanowiło zawalczyć o miejsce na e-sportowej scenie, lecz czy mu się to uda - o tym przekonamy się już niedługo.

Całość piątego i szóstego sezonu będzie rozgrywać się w tym miejscu. Pamiętajcie, że chodzi tylko i wyłącznie o stream w języku angielskim.

Co sądzicie o wkroczeniu YouTube Gaming na rynek e-sportowy?


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.